Анонс

 

«Голгофа голодної смерті».

       Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні  - поминальний по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932-1933 рр.

       Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу, ані моровиці. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безвинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей і ще ненароджених – у лонах матерів…

       25 листопада в Острозькій районній бібліотеці відбувся  урок історії. За ініціативою наукового співробітника Острозького краєзнавчого музею Німчинської Н. відбулася зустріч учнів ВПУ з заступником директора по науковій роботі  Нетішенського краєзнавчого музею  Вихованцем Т

 

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених безневинних жертв.

Ведуча бібліотекар ЦРБ Матвійчук О. запалила свічку пам'яті

       Їх ніхто вже не запалить. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933, свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.

Хай світло від свічки у небо летить

Хоча б одну душу зігріє в цю мить

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

Світ мав би розколотись надвоє, сонце мало б перестати світити, земля –перевернутися – від того, що це було на Землі. Але світ не розколовся, Земля обертається, як їй належить, і ми ходимо по цій землі зі совами тривогами і надіями. Ми — єдині спадкоємці всього, що було.

Своїми спогадами з учнями поділилась також  очевидця голодомору Ганна Давидівна Прокопчук.

 Присутні мали можливість  переглянути  фільм про голодомор «І пам’ять про скорботний 33».Також їм було запропоновано книжкову інсталяцію «Памятаємо про голодомор…»

Користувачам та гостям книгозбірні бесіду біля книжкової виставки провела Скибіцька М.

       Тож дай нам, Боже, щоб не стерлася пам'ять про уроки минулого, щоб не втратили майбутні по­коління того знання, яке характеризує націю українців.

Графік роботи бібліотеки
----------------------------------
Понеділок 08-18
Вівторок 08-18
Середа 08-18
Четверг 08-18
П'ятниця 08-17
Субота вихідний
Неділя вихідний
----------------------------------
ОСТАННЯ СЕРЕДА МІСЯЦЯ
САНІТАРНИЙ ДЕНЬ

Навчально-тренінговий центр Бібліоміст

Адреса

Україна 
Рівненська обл. 
місто Острог 
вул. Східна, 33 
тел. 03654-23456 
e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Правова допомога

840207
За місяць
Всього
15182
840207

Замкова гора

Музей історії Острозької академії

Освітній навігатор

Острозька районна рада

Сайт Рівненської обласної бібліотеки

Рівненська обласна бібліотека для молоді

РРівненська обласна бібліотека для дітей

Бібліотечна асоціація

Сучасна бібліотека

facebook

OSTROG