Анонс

 

Філологічний урок для переселенців

  Вчителька української мови та літератури Острозького ліцею №1 Оксана Кузьменко провела філологічний урок для переселенців.

  

Розмовляйукраїнською

  Шановні друзі!

  04 серпня (четвер) о 16 год. відбудеться чергова зустріч у мовному клубі Розмовляйукраїнською (філологічний урок із вчителькою української мови Острозького ліцею №1 Оксаною Кузьменко). Тому, якщо хочете удосконалити українську мову – вам до нас!

«Будинок орхідей» Люсінда Райлі

  

  Світ стоїть на порозі Першої світової війни. Жах і розпач охопив тисячі людей. Життя - заплутаний лабіринт із горя, сліз та життєвих проблем. Переплелися історії двох сімей, зранених війною. Сімейні таємниці змінять долю героїв роману, бо, крім гірких розчарувань, прийде радість і кохання.

  «Ця книга торкнеться самого серця, - ділиться враженнями від прочитаного працівниця відділу обслуговування Наталія Ламах та розповідає, що прочитала книгу за декілька днів. Читала, навіть, вночі, аби разом з героями пережити всі епізоди.
    «Обов’язково візьміть і прочитайте!» - рекомендує бібліотекарка. 

Книги від Українського інституту книг.

Мовний клуб

  22 липня відбулася чергова зустріч членів мовного клубу, що діє на базі Острозької бібліотеки. Після коротенької філологічної розминки, присутні взяли участь у майстер-класі з виготовлення патріотичних браслетиків, які згодом будуть представлені в інтернет-магазині для збору коштів на ЗСУ.

 

   

  Приємно, що клуб поповнився новими членами. До нас доєдналася Олена з Кривого Рогу та маленький Мишко, який класно висвистує мотив пісні «Ой, у лузі червона калина».

Розмовляйте українською!

Пластилінові цифри

  Нещодавно відбулася презентація книги «Пластилінові цифри» відомої місцевої літераторки Євгенії Гембаровської.

  

 Це вже третя книга авторки, яка вражає своєю яскравістю, ілюстраціями та, власне, чудовими віршами. Книга розрахована на дітей дошкільного віку та їх батьків.

  Євгенія Гембаровська самотужки створила ілюстрації до книги, ліплячи їх з пластиліну. Своїм вмінням вона радо поділилася із дітворою.

  

  Привітати літераторку з новою книгою прийшли друзі, колеги по перу та всі шанувальники її творчості.

  Начальниця відділу культури і туризму виконавчого комітету Острозької міської ради Ольга Лозюк побажала авторці натхнення та запевнила, що саме за такою «пластиліновою» методикою вона буде вивчати цифри із своєю донечкою Олександрою.

  Багато теплих слів сказали: завідуюча туристично-інформаційним центром м. Острог Алла Маслянчук, острозька поетеса Галина Максимчук, подруга, місцева активістка Олена Толочик та голова літературного об’єднання ім. Івана Маєвського Олесь Ундір, який, як завжди, мав при собі цікавенний віршик, що був присвячений даній події.

Читайте українське! Читайте українською!

Вимріяна поколіннями

  28 червня відзначається 26-а річниця прийняття парламентом Конституції України, яка утвердила реальність української національної державності, визнала людину найвищою соціальною цінністю.  

  В центральній бібліотеці представлена книжкова виставка-розкладка  «Основний закон держави».  матеріали ознайомлять з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України, як конституційної держави. Ознайомившись з виставкою Ви дізнаєтесь значення Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.

Фуга «119»

Ігор Михайлишин Фуга «119». В тональності полону / ДИПА — К„ 2021. — 344 с.

    Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Був одним із піаністів Майдану. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.

  Книга Фуга «119»  є другою в трилогії «2014» та прямим продовженням «Танцю смерті». Але — продовженням своєрідним, несподіваним за формою викладу. Композиційною ідеєю стало застосування «фуги» – багатоголосного музичного твору. В книзі представлена подвійна триголосна фуга з кодою. Це надає змогу в повній мірі передати сплетіння болю та жаху – звичних елементів буденності полону.

Нові видання

До уваги користувачів!

         Бібліотечний  фонд Острозької ЦБ поповнився книгами виданими до 30-ї річниці Незалежності України, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

Ріделл Андерс "Книжкові злодії"

  Ріделл Андерс Книжкові злодії: Про нацистські розкрадання бібліотек Європи та про спроби повернути літературну спадщину / пер. зі шведськ. В. Криницький. — Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. — 400 с.

  Гетто, газові камери і експерименти над людьми. Ми знаємо багато про злочини нацистів. А ця книга показує ще один вимір – пограбування і знищення бібліотек у Парижі, Римі, Амстердамі, Вільнюсі і багатьох інших містах і містечках

  Дивовижна книга, змушує по-новому побачити як історію війни, так і історію книг. Багато розповідей про різні європейські міста, їхню історію та розвиток, тиранії нацистів, головних осіб режиму, про жертв, ну й про бібліотеки та книги. Це такий широкий репортаж про книжки у вирі війни, про те як нацисти руйнували місця й долі, переінакшували історію й науку загалом під себе — але були і є люди, які бережуть історію, які знають, що вона завжди з нами і в нас.

  Ріделл розповідає про свої подорожі містами Європи і спілкування з бібліотекарями. Вони розповідають про спроби знайти власників книг або їхніх нащадків.

 «Книжкові злодії» – чудовий синтез літературного репортажу з історичним дослідженням. Документальне дослідження написане як художня проза.

День захисту дітей

Page 1 of 47

Графік роботи
----------------------------------
Понеділок вихідний
Вівторок 10-18
Середа 10-18
Четверг 10-18
П'ятниця 10-18
Субота вихідний
Неділя 11-17
----------------------------------
ОСТАННЯ СЕРЕДА МІСЯЦЯ
САНІТАРНИЙ ДЕНЬ

Навчально-тренінговий центр Бібліоміст

Книгарик

Адреса

Україна 
Рівненська обл. 
місто Острог 
вул. Східна, 33 
тел. 03654-23456 
e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Правова допомога

494125
За місяць
Всього
5058
494125

Замкова гора

Музей історії Острозької академії

Освітній навігатор

Острозька районна рада

Сайт Рівненської обласної бібліотеки

Рівненська обласна бібліотека для молоді

РРівненська обласна бібліотека для дітей

Бібліотечна асоціація

Сучасна бібліотека

facebook

OSTROG