Анонс

 

Провулок 33

   В Острозькій громаді стартував проект по створенню Студії відеозапису «Провулок 33». Проект реалізується за підтримки ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» та має інформаційно-розважальне спрямування. 

   Відтепер у нас є окрема, спеціально облаштована кімната, яка містить три різні локації, де будуть проходити зйомки нових відео передач, а всі охочі можуть спробувати себе в ролі блогерів та стати учасниками онлайн та офлайн активностей.

  

Щиро дякуємо всім, хто долучився та підтримував.

Нові книги від УІК

  В нашій книжковій родині поповнення! 684 книги отримала наша книгозбірня від Українського інституту книги. Топові українські та зарубіжні автори: Стівен Кінг, Сергій Жадан, Андрій Кокотюха, Агата Крісті та багато дитячих, яскраво ілюстрованих книжечок не залишать байдужими самих вибагливих книголюбів.

  
 

Пам'ять людська не забуде повік

 

  Наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам'ять наступному поколінню.

  В читальній залі Острозької центральної книгозбірні організовано книжкову виставку «Пам’ятаємо про голодомор», на якій представлено видання про ті страшні часи з історії нашого народу.

  Також, запрошуємо всіх приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» у вікні своєї домівки як символ пам’яті та віри у майбутнє.

День української мови

Клим Савур: легендарний провідник ОУН-УПА (до 110 років від д. н.)

 

  Клячківський Дмитро (Роман) (псевдо: «Блонд», «Охрім», «Роман», «Клим Савур», «Білаш», «Панас Мосур», «Омелян Кримський» та інші)— Провідник ОУН м. Львова (друга полов. 1941), Крайовий Провідник ОУН ПЗУЗ (01.1942-02.1945); організатор і перший командир УПА на Волині (05.1943-11.1943), командир УПА-Північ (11.1943-02.1945), член ГВШ УПА. Полковник УПА (посмертно).

  Лицар Золотого Хреста Заслуги (1952, посмертно) та Золотого Хреста бойової заслуги 1-го класу (посмертно).

  Народився у місті Збаражі Тернопільської області 4 листопада 1911 р. Син бідних селян, за іншими даними — син банківського клерка. Закінчив Станіславську гімназію (1932) і торгові курси у Львові (1933), студент юридичного факультету Львівського університету, член ОУН, служив у польській армії (1934-1935). Працював у «Народній торгівлі» у Станіславові в 1934 році

 Дмитро Клячківський належить до центральних постатей українського визвольного руху. Саме він як крайовий провідник ОУН на ПЗУЗ координував створення перших відділів УПА в 1942 р. Після загибелі Василя Івахіва у травні 1943 Дмитро Клячківський перебрав на себе безпосереднє командування повстанськими військами.

  Завдяки рішучості та командному хисту Дмитра Клячківського повстанцям силою зброї вдалося звільнити від окупантів цілі райони Волині. На цих теренах творилась українська влада, формувались управлінські органи встановлювалась національна та соціальна справедливість.

  Після повернення в Україну сталінського тоталітаризму, репресивний апарат окупантів зосередився на пошуках провідників визвольного руху. Одним з них був Дмитро Клячківський — на той час командир УПА-Північ.

  Через зраду полоненого раніше Юрія Стельмащука НКВС дізнався інформацію про приблизне місце його перебування. 12 лютого 1945 року поблизу села Оржів Рівненської області одна з пошукових груп НКВС натрапила на Дмитра Клячківського з 2 охоронцями. Розпочався  бій під час перестрілки “Клим Савур” загинув.

Дмитро Клячківський відійшов у вічність як справжній воїн: нескореним і непереможеним.

Засідання літературного об’єднання в ЦБ

 У неділю,  в читальній залі, центральної бібліотеки відбулося засідання літературного об’єднання ім. Івана Маєвського, на якому голова Спілки слов'янських письменників України Володимир Барна вручив членський квиток  Олесю Ундіру  і привітав його з вступом до спілки.

 

 Спілка слов'янських письменників України - це крайова організація, яка має свої представництва по всій Україні і по всьому світу. Відтепер вона діє і на Острожчині, головою спілки обрали нашого Олеся Ундіра.

  За чашкою чаю присутні говорили про літературу, обговорювали книги, поділились своїми новими творчими досягненнями  і планами на майбутнє.

До дня Українського козацтва

  Нещодавно в Острозькій центральній бібліотеці було проведено екскурсію для читачів бібліотеки с. Білашів.

  Учні 7 класу разом із бібліотекаркою Танею Гопанчук прийняли участь у козацькій лотереї, ознайомилися з підлітковою літературою та загадали бажання на славнозвісному дивані. Існує легенда, якщо посидіти на зеленому бібліотечному дивані декілька хвилин, то буде успіх у всіх справах і всі мрії здійсняться. Поділився своєю мрією Валентин Шевчук. Хлопець хоче, щоб скоріше закінчилася війна.

 

  Неймовірні емоції радості, позитиву залишило спілкування з дітьми. Тож, нехай в країні буде мир та спокій, нехай діти будуть щасливі та усміхнені, а бібліотеки наповнені новою літературою!

Творчі люди поряд з нами

  «8 подій для об’єднання» все міцніше згуртовує Острозьку громаду, шляхом проведення цікавих культурних заходів.

От і нещодавно  в бібліотечному дворику с. Плоске відбулася зустріч «Творчі люди поряд з нами», де було презентовано книгу «Любов і Вірність» Ірини Чумак. Авторка пише вірші та прозу, зокрема, казки для дітей.

  

  Місцева літераторка надихається природою рідного краю, людьми, що живуть та працюють разом з нею. Ірина Чумак вважає своє село найкращим та мріє, щоб в країні був мир та спокій, що і відображається у її творчості. Книга унікальна, адже проілюстрована місцевим художником Петром Чумаком

  Під час заходу бібліотекарка Ольга Крутій розповіла і про інших талановитих людей села: Богдана Чумака, Сергія Гапанчака, Антоніну Марчук та інших.

  

Літературна зустіріч

«Поетичні читання»

 У Всеукраїнський день бібліотек, біля нещодавно створеного муралу в центрі міста було проведено «Поетичні читання».

   Присутні, а це представники місцевої влади, друзі, партнери бібліотеки та бібліотекарі читали вірші Лесі Українки. Поезія української літераторки була обрана не випадково, оскільки цього року відзначається 150-річчя від Дня Народження відомої поетеси.

   Вірші читали: завідувачка Туристично-інформаційним центром м. Острог Алла Маслянчук

головна спеціалістка Відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради Тетяна Остапчук

бібліотекарка відділу обслуговування Острозької центральної бібліотеки Наталія Ламах

заступниця головної редакторки газети «Життя і слово» Вікторія Кригер

завідуюча публічною бібліотекою-філією с. Бродівське Юлія Король

   Багато теплих слів на адресу бібліотекарів сказала начальниця Відділу культури і туризму м. Острог Ольга Лозюк, яка також доєдналася до читання поезії та розповіла цікаві факти із написання віршу «На мотив з Міцкевича».

Page 1 of 45

Графік роботи
----------------------------------
Понеділок вихідний
Вівторок 10-18
Середа 10-18
Четверг 10-18
П'ятниця 10-18
Субота вихідний
Неділя 11-17
----------------------------------
ОСТАННЯ СЕРЕДА МІСЯЦЯ
САНІТАРНИЙ ДЕНЬ

Навчально-тренінговий центр Бібліоміст

Книгарик

Адреса

Україна 
Рівненська обл. 
місто Острог 
вул. Східна, 33 
тел. 03654-23456 
e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Правова допомога

442031
За місяць
Всього
1698
442031

Замкова гора

Музей історії Острозької академії

Освітній навігатор

Острозька районна рада

Сайт Рівненської обласної бібліотеки

Рівненська обласна бібліотека для молоді

РРівненська обласна бібліотека для дітей

Бібліотечна асоціація

Сучасна бібліотека

facebook

OSTROG