Анонс

 

Ніжеловський Валерій Володимирович

Валерій Володимирович Ніжеловський народився в с. Загірці Білогірського району Хмельницької області.
В 1974 році закінчив технікум лісового господарства в Березному. А коли проходив службу в армії спробував зайнятися різьбою по дереву – вийшло. Взагалі люди творчі часто мають багато талантів. Валерій гарно співає. Під час навчання в технікумі, служби в армії і далі вже на місці постійної роботи був солістом вокального ансамблю. Був випадок під час служби в Москві, коли співав на одній сцені і в один мікрофон з Володимиром Висоцьким.
Отже, вийшло в нього вирізати по дереву і сподобалось, тому після служби в армії приїхав в село Оженин Острозького району, де при Хорівському лісництві працював цех художньої різьби по дереву. Хлопці-різблярі всі молоді, талановиті , майже всі приїхали з Гуцульщини. Валерій народився на Хмельниччині, але «вписався» в той гуцульський колектив і залишився працювати. 10 років - майстром художньої різьби по дереву і 15 років – начальником цеху. В той час в цеху працювало 30-35 різблярів. Кожен вирізав чи краще сказати створював по 30 гарних шкатулок за місяць. Вироблялись і інші сувеніри: гравюри на мисливську тематику, про Острог та інше.
Скільки то вироблялось тієї краси – не тільки для України – для всього світу. Туристи завжди з задоволенням везли сувеніри в Польщу, Чехію, Канаду, США, Бразилію.
В 1981 році Валерій разом з майстрами петриківського розпису оформляв павільон народних промислів на ВДНГ в Києві.
Цікава улюблена робота виявилась ще і шкідливою. Під постійним впливом різних лаків та фарб Валерій Володимирович має хворобу системна склеродермія, системний псоріаз. Лікарі встановили групу інвалідності. Бувають дні, під час загострення хвороби коли до рук навіть торкнутися неможливо, але улюбленим заняттям не дає про себе забути. З’являється нова ідея і майстер знову бере в руки різець.
Зараз Валерій Ніжеловський працює майстром постійної лісонасінневої посадки. Це 40 гектарів селекційної посадки дуба на Рівненщині.
Невтомний трудівник, завжди в русі, в клопотах, з новими ідеями, які він Валерій Ніжеловський здійснює в нових прекрасних роботах.

 

 

 

 

OSTROG