Анонс

 

Вимріяна поколіннями

  28 червня відзначається 26-а річниця прийняття парламентом Конституції України, яка утвердила реальність української національної державності, визнала людину найвищою соціальною цінністю.  

  В центральній бібліотеці представлена книжкова виставка-розкладка  «Основний закон держави».  матеріали ознайомлять з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України, як конституційної держави. Ознайомившись з виставкою Ви дізнаєтесь значення Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.

Фуга «119»

Ігор Михайлишин Фуга «119». В тональності полону / ДИПА — К„ 2021. — 344 с.

    Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Був одним із піаністів Майдану. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.

  Книга Фуга «119»  є другою в трилогії «2014» та прямим продовженням «Танцю смерті». Але — продовженням своєрідним, несподіваним за формою викладу. Композиційною ідеєю стало застосування «фуги» – багатоголосного музичного твору. В книзі представлена подвійна триголосна фуга з кодою. Це надає змогу в повній мірі передати сплетіння болю та жаху – звичних елементів буденності полону.

Нові видання

До уваги користувачів!

         Бібліотечний  фонд Острозької ЦБ поповнився книгами виданими до 30-ї річниці Незалежності України, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

Ріделл Андерс "Книжкові злодії"

  Ріделл Андерс Книжкові злодії: Про нацистські розкрадання бібліотек Європи та про спроби повернути літературну спадщину / пер. зі шведськ. В. Криницький. — Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. — 400 с.

  Гетто, газові камери і експерименти над людьми. Ми знаємо багато про злочини нацистів. А ця книга показує ще один вимір – пограбування і знищення бібліотек у Парижі, Римі, Амстердамі, Вільнюсі і багатьох інших містах і містечках

  Дивовижна книга, змушує по-новому побачити як історію війни, так і історію книг. Багато розповідей про різні європейські міста, їхню історію та розвиток, тиранії нацистів, головних осіб режиму, про жертв, ну й про бібліотеки та книги. Це такий широкий репортаж про книжки у вирі війни, про те як нацисти руйнували місця й долі, переінакшували історію й науку загалом під себе — але були і є люди, які бережуть історію, які знають, що вона завжди з нами і в нас.

  Ріделл розповідає про свої подорожі містами Європи і спілкування з бібліотекарями. Вони розповідають про спроби знайти власників книг або їхніх нащадків.

 «Книжкові злодії» – чудовий синтез літературного репортажу з історичним дослідженням. Документальне дослідження написане як художня проза.

День захисту дітей

День Героїв

  23 травня - День Героїв. В цей день ми згадуємо українських вояків — борців за волю України.

  Присвячений найкращим синам своєї Батьківщини, всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу, це пам’ять про  загиблих героїв: лицарів Київської Русі, козаків, повстанців, січових стрільців,  вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв  Небесної сотні та тих, хто сьогодні захищає рідну Україну на передовій.

  Нині, як і сотні років поспіль, українці гинуть, виборюючи право бути вільними. Ми пам’ятаємо кожного, хто поліг, та продовжуємо їхню боротьбу, аби наша країна залишалась незалежною.

  Пропонуємо добірку видань, які є у фондах нашої книгозбірні.

  

  

   

 

Слава Героям України!

Пам’ятаємо!

Острів дружби

  Острозька бібліотека провела розважальний захід для діток з вимушено переміщених сімей. Бібліотекарка Марія Скибіцька підготувала купу конкурсів та рухливих ігор.

 

  

 

 

Вишивальні традиції

  Бебешко Л. Вишивальні традиції України: білі та писані сорочки – Х., 2021 . – 159с.

  У даній книзі розміщено схеми моделей жіночих і чоловічих вишиванок. Композиції створені на основі старовинних взірців з музейних і приватних колекцій, але з урахуванням сучасних тенденцій вишивання.

  Видання буде корисним для вишивальниць з різним ступенем технологічної підготовки та допоможе відтворити кращі ідеї традиційної народної вишивки і створювати нові авторські вишивані дивотвори.

Праведник народів світу

  Фраза з книги Томаса Кініллі «Список Шиндлера»: «Той, хто врятує одне життя, врятує цілий світ», викарбувана на ізраїльській медалі «Праведник народів світу». Так називають людей, хто в роки Голокосту попри загрозу страти рятував євреїв.
   14 травня 2021 року вперше на державному рівні відзначили День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
   Євгенія Іванівна, дружина, нині покійного Василя Мусійовича Вальдмана поділилась спогадами про страшні роки війни і нелегку долю сім’ї, яка проживала в селі Стадники.
  Минуло багато років від того страшного незабутнього часу. У 1993 році Василь Мусійович отримав лист із Ізраїлю від Єрусалимського музею Яд Вашем, у якому повідомлялось, що у них є дані про те, що у роки фашиської окупації Василь Мусійович та його мама були врятовані українцями.
  Рішенням комісії музею було присвоєно високе звання Праведника народів світу з врученням медалей та дипломів мешканцям с. Стадники:
- Тарасовій-Ніколайчук Софії
- Фурманюку Євдокиму і Марії – посмертно
- Павлюк Мотрі і її сину Івану – посмертно
- Тарасову Семену – посмертно
  Євгенія Іванівна згадувала, що чоловік неодноразово казав, що все село Стадники було достойне звання Праведників народів світ. Це один з найвеличніших подвигів під час Другої світової війни. 
   

  На фото сім’я Вальдманів з сім’єю своїх рятівників Тарасових.

  Завдяки мужності та героїзму простих сільських людей знана на Острожчині сім’я Вальдманів має продовження свого роду у дітях, внуках, правнуках.

  Серед українських Праведників є чимало представників різних конфесій та національностей. Проте всіх їх об’єднала жертовність та любов до людей.

Слава Україні! Героям Слава!

Page 1 of 47

Графік роботи
----------------------------------
Понеділок вихідний
Вівторок 10-18
Середа 10-18
Четверг 10-18
П'ятниця 10-18
Субота вихідний
Неділя 11-17
----------------------------------
ОСТАННЯ СЕРЕДА МІСЯЦЯ
САНІТАРНИЙ ДЕНЬ

Навчально-тренінговий центр Бібліоміст

Книгарик

Адреса

Україна 
Рівненська обл. 
місто Острог 
вул. Східна, 33 
тел. 03654-23456 
e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Правова допомога

482094
За місяць
Всього
6372
482094

Замкова гора

Музей історії Острозької академії

Освітній навігатор

Острозька районна рада

Сайт Рівненської обласної бібліотеки

Рівненська обласна бібліотека для молоді

РРівненська обласна бібліотека для дітей

Бібліотечна асоціація

Сучасна бібліотека

facebook

OSTROG