"Третє цвітіння" Олесь Ундір
Created on Wednesday, 18 August 2021 16:18
17 серпня в Острозькій центральній бібліотеці відбулася презентація нової книги Олеся Ундіра «Третє цвітіння».

«Ця книга народилася в любові до України і стала знаковою у моєму житті. Кожен вірш, як дитина, виплеканий та викоханий», - розповідає автор.
Олесь Ундір, поет, який пише про Острог, рідні краєвиди, Україну і має незвичайний талант складати коротенькі римовані рядки про все, що його оточує.
Привітати Олеся Ундіра із поетичним доробком прийшло чимало охочих: родина, друзі, колеги по перу, бібліотекарі.
«Дружинонька моя, моє щоденне диво», - так зворушливо звертається автор до своєї дружини Любов Семенівни, адже саме вона надихає та підтримує автора протягом усього життя.
«В середовищі нелюбові не можна створити такі речі, - говорить син поета, депутат Рівненської обласної ради Віталій Ундір. - Книга побачила світ і тепер головне завдання зробити так, щоб кожен читач міг отримати цю книгу, щоб вона була доступна в кожному куточку нашої громади».
Але Олесь Ундір не єдиний поет у родині, його стежками йде старша онучка Любочка, яка власне і виросла на поезії свого дідуся
Багато теплих слів було сказано від членів літературного об’єднання ім. Івана Маєвського: Юрія Матвійчука, який присвятив Олесю Ундіру свій вірш, Євгенії Гембаровської, яка подарувала поету пісню на власні слова та книгу Миколи Жулинського та Галини Максимчук.
Цікавий аналіз творчості острозького поета провів кандидат філологічних наук, доцент НаУОА Віталій Максимчук.
На презентації був присутній студентський товариш Олеся Ундіра, людина, яка знає поета сорок дев’ять років Микола Павлович Герасимчук, вчитель української мови та літератури. Він наголосив, що «Третє цвітіння» - це філософська книга і вона обов’язково знадобиться вчителям та буде корисною для учнів, для всіх, хто шанує поезію.
Завітала з подарунком на презентацію головна редакторка газети «Життя і слово» Ольга Філіна. Уже протягом багатьох років місцева газета друкує вірші Олеся Ундіра у своїй поетичній рубриці.
Протягом заходу автор подарував свої книги присутнім, а також, книга є в Острозькій бібліотеці.Любіть своє, рідне, читайте вірші своїх поетів, тих, хто живе поезією, хто бореться, любить словом!
Дякуємо за поетичний настрій!
Подія приурочена 30-річчю Незалежності України.